301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Ağustos 2014 - Pazar 09:15 Bu haber 11224 kez okundu
 
YUKARI ZEYTİN KÖYÜNDE YANGIN
Osmancık ilçesine bağlı Yukarızeytin Köyü’nde ahşap bir evde başlayan yangında 3 ev, 3 ahır ve 1 samanlık küle döndü.
Osmancık Haberi


Yangın akşam saatlerinde köye bağlı Kayaboğazı Mahallesi’nde meydana geldi. Yaşar Ergim’e ait ahşap evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede evi saran yangın rüzgarın da etkisiyle Ali Ergim ve Ahmet Ergim’e ait eve sıçradı.

Yangına ilk müdahaleyi kovalarla köylüler yaparken olay yerine Osmancık Belediyesi ve Kargı Belediyesine ait itfaiye araçları ile Çorum Orman İl Müdürlüğüne ait arozözler sevk edildi.


KÖY HALKI SEFERBER OLDU

Köy Sakinlerinden Engin Şahin, itfaiye gelinceye kadar el birliği ile kovalarla su taşıdıklarını ve yangına müdahale ettiklerini belirterek, bütün köy halkının yangını söndürmek için seferber olduğunu söyledi.

Köy Muhtarı Mehmet Yüzgeç de tek tesellilerinin can kaybının yaşanmaması olduğunu belirterek “Bu köyümüzde yaşanan en büyük yangın. Ev sahipleri hayvancılıkla uğraştıkları için yaylada bulundukları bir saatte yangın çıkmış. Şu anda 3 ev, 3 ahır ve bir samanlık tamamen yandı. Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Köyümüz şehre çok uzak olduğu için itfaiyenin gelmesi zaman alıyor. Bu nedenle ilk müdahaleyi kovalarla köylülerimiz yaptı” dedi.


TELEFON OLMADIĞI İÇİN İTFAİYEYİ ARAYAMADIK

Yangının çıktığı bölgede telefon iletişimi olmadığı için yangın ihbarını geç yapabildiklerini ifade eden Yüzgeç, “Burası köyümüze 4 kilometre uzaklıkta. Cep telefonları çekmiyor, sabit telefon hattı da bulunmuyor. Yangın haberinin köyümüze ulaşması zaman aldı. İletişim olmadığı için doğrudan itfaiyeyi arayamamışlar. Haber köyümüze ulaşınca itfaiye çağırdık” diye konuştu.


KARGI BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ŞEN İNCELEMELERDE BULUNDU

Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Kargı Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Kuzu ve Osmancık Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Karagöz olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

İtfaiyenin çalışmalarını inceledikten sonra Ergim ailesi ile görüşen Karagöz, “Ekiplerimiz yangın tamamen söndürülüp soğutma çalışmaları tamamlanana kadar burada kalacaklar. Çalışmalarının tamamlanmasının ardından belediye olarak hasar tespiti için gerekli incelemeleri yapacağız. Hem belediyemiz nezdinde hem de ilgili kurumlar nezdinde yangının zararı için gereken girişimleri başlatacağız” dedi.

Soğutma çalışmaları köylülerin de desteği ile üç itfaiye aracı ve iki arozöz ile devam ediyor. Can kaybının yaşanmadığı yangında büyük çapta hasar meydana geldi.

Haber: Emrah Akıllı - Osmancık

Fotoğraf: Ozan Acar


Kaynak: Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Osmancık, ilçesine, bağlı, Yukarızeytin, Köyü’nde, ahşap, bir, evde, başlayan, y
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı