301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Eylül 2021 - Pazartesi 15:23 Bu haber 1428 kez okundu
 
Kargı’da 1386 öğrenci ders başı yaptı
2021-2022 Eğitim öğretim yılı yaklaşık 18 ay aradan sonra yeniden yüz yüze eğitimle başladı. İlçede 1386 öğrenci için ilk ders zili çaldı.
Eğitim Haberi


Pandemi koşulları nedeniyle yaklaşık 18 aydır ara verilen yüz yüze eğitim bugün itibariyle çalan ders ziliyle başladı. İlk Öğretim Haftası nedeniyle Atatürk ilk ve Ortaokulunda ’İlköğretim Haftası’ etkinlikleri kapsamında program düzenlendi. Düzenlenen programa Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç, Şube Müdürleri, okul müdürleri ile veli ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından istiklal marşının okunulmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç yaptı. Eğitimin aksamaması için gerekli tüm tedbirlerin aldığına dikkat çeken Milli Eğitim Müdürü Genç, ‘’Bir daha kapanmamak üzere eğitimin devam etmesi için tüm salgın tedbirlerimizi aldığımız ve uygulaması zorunda olduğumuzun bilinciyle yeni öğretim yılının ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ şeklinde konuştu.

 

Ardından Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar tarafından bir konuşma yapıldı. Kaymakam Uyar uzun süredir devam eden pandemi koşulları nedeniyle ara verilen eğitime bugün itibariyle başlandığını belirterek, ilçede gerekli tüm tedbirlerin alındığını, eğitimin aksamaması için sürecin titizlikle takip edildiğini velilerinde kurallara özen göstermelerinin son derece önemli olduğunu belirtti.  Tüm öğrencilere başarılı bir eğitim yılı dileyen Kaymakam Uyar yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Programın sonunda okula yeni başlayan öğrencilere çiçek veren Kargı Kaymakamı Abdulhamid Uyar, öğrencilerle sohbet etti.

 

Haber: Ozan Acar - İhlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Kargı’da, 1386, öğrenci, ders, başı, yaptı,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı