Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 19:14 Bu haber 3157 kez okundu
 
Kurşunlama olayı iddiaları hakkında konuştular
Ak Parti Kargı Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken tarafından, CHP Kargı Belediye Meclisi Üyesi Sonay Ergül’e yapıldığı iddia edilen silahlı saldırı olayını her iki tarafla da konuştuk.
Kargı Haberi


Ramazan Bayramı’nın 2. Günü gece geç saatlerde meydana gelen olayda CHP Kargı Belediye Meclis Üyesi Sonay Ergül, aracının önünün kesildiğini ve silahlı saldırıya uğradığını iddia etmiş ve konu ulusal medya dada gündeme taşınmıştı.

 

Olayla ilgili savcılığın başlattığı soruşturma devam ederken, telefonla gazetemize ulaşan Ak Parti Kargı Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken olayın basına yansıtıldığı gibi olmadığını kendisinin Sonay Ergül’ün aracını kurşunladığını, taşladığını ve hakkındaki yolsuzluk iddialarını kanıtlayabildiğinde, istifa edecek kadar cesur olduğunu dile getirdi. İddiaları ispatlayamadığı takdirde, aynı cesareti karşı taraftan beklediğini de söyledi.

 

Olayı tarafsız bir şekilde kamuoyuna aktarmak için CHP Kargı Belediye Meclisi Üyesi Sonay Ergül ve Ak Parti Kargı Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken’le telefonla görüştükten sonra kendilerinden yazılı birer açıklama istedik. Her iki tarafında göndermiş oldukları yazılı açıklamaları noktasını dahi değiştirmeden yayınlıyor, tarafsızca kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

 

 

kapak 234402

 

CHP Kargı Belediye Meclisi Üyesi Sonay Ergül’ün açıklaması şu şekilde;

Değerli kargı halkımızı bilgilendirme; 24 mayıs saat 24 sularında kargı yaylasında aracımla başka bir evde bulunan köpeğimizi almaya giderken yaylanın ortasında bulunan ovacıkaşı suyunun yanında AKP Belediye meclis üyesi ve encümeni olan İbrahim EKEN AKP Belediye meclis üyesi Abdulaziz AKGÜL'ün oglu olan İbrahim AKGÜL ve diğer kişilerle birlikte yola ateş yakıp yüksek sesle müzik eşliğinde alkol alıp oyun oynuyorlardı . Havayii fişek atıyorlardı, benim o yoldan karşıya geçmek istemem üzere aracımın ön kaputuna yaslanıp kavga çıkartmak istediler, bende olay olmasın deyip bir boşluk bulup kenardan karşıya geçtim.

 

O esnada arkamdan İbrahim EKEN ve İbrahim AKGÜLÜN tabancalarla arkamdan ateş ettikleri esnada olay yerinden son hızla uzaklaştım, evime 100 metre uzakta olan olay yerinden 3 km uzaklıktaki yoldan yayla evime ulaşmaya çalışmak isterken bu kez bu yolumuda İbrahim AKGÜL tarafından kesilip araçlarla tacizde bulundular, eşinin de araçta olması sebebiyle aracımdan inmeyip yolumun açılmasını rica ettim bu iyi niyetimize aracımıza yumruk ve taşlarla saldırmaya başladı bu durumu kameramla kayıt altına aldım . 156 jandarmadan acil yardım istedim o dakikalarda telefonla İbrahim EKEN ve akrabalarını olay yerine çağırmıştır.

 

Olay yerine gelen İbrahim EKEN elinde tabancayla benim aracıma saldırıp yaylaya giremiyeceyimi, küfürlerle aracima vurmaya devam edip İbrahim AKGÜL'le taşlarla yumruklarla şiddet yeterli gelmeyince araç içinde kilitli kaldiğimda aracı devirmeyi denediler, başaramayınca aracımı yakalım dediklerini duydum.Sonra evimize kaçmak istedim evimin kapısına kadar gelindi, ordan tekrar kaçıp jandarmaya sığındım. Gelen kolluk kuvvetlerimize bana ates açtıkları bölgelerde bana ateş actikları tabancadan çıktıgını tahmin ettigim 100 'e yakın boş kovan ve 20 'ye yakın av tüfeyi boş kovanı bulunmustur. Olayda kullanıldığı tahmin edilen İbrahim EKEN'in aramalarında bir adet tabanca ele geçirilmiştir. Olay savcılık incelemesine alınmıştır,

 

bu durumun meydana gelme sebebinin AKP Belediye meclis üyesı olan ve saldırganının birlikte aynı işyerinde çalışıp yasalara aykırı bir şekilde belediyenin demir torna işlerini yapması dolayısyla Sn.Belediye Başkanı Zeki ŞEN'e bir soru önergesi sundum sorumda belediye meclis üyesinin belediyeyle herhangi bir ticari bağı olmaz, iş yapamaz ihalelere giremez ,görev süresi bittikten sonra bu yasak iki yıl daha sürer sizler bu yasayı ihlal ediyorsunuz bu şahıslara yaptırdığınız zabıta barikatları için nekadar ücret ödenmistir ?

 

Bu iş karşılığında belediyeye kim fatura kesmiştir?

 

Toplamda AKP Belediye meclis üyesi Aziz AKGÜL'le belediye bir yılda nekadar ücreti ödenmistir? bu belgelerimizi kargı halkımıza göstermek istediğimizi bildirdik karşılığında mafya usulü silahla tehditle susturulmak istendim .

 

Bizler doğruluğa ve adaletimize güvenen biri olarak bu durumun adli mercilerimizde takipçisi olacağız tüm kargı halkımız gelişmelerden an be an haberdar edilecektir.

 

Saygılarımla..

 

 

 

 

10923221 675580539241380 7042834571184933096 n

 

Ak Parti Kargı Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken’in açıklaması şu şekilde, ‘’İki gündür, bazı basın kuruluşları tarafından, adımın karıştırıldığı asılsız haberlere karşı cevap verme gereksinimi duydum.

 

24 Mayıs 2020 gecesi Kargı Yaylası’ndaki evimden, yeğenim olan İbrahim tarafından aranarak, eşi ile ilçe merkezine gittiği esnada, meclis Üyesi Sonay tarafından takip edildiğini söylemesi üzerine olay yerine gittim. Video kayıttan da anlaşılacağı üzere, aracında Video çeken Sonay isimli şahsa "derdin ne? Neden çocuğu takip ediyorsun? Eşkıya mısın? Derdin ne ise çık konuşalım" dedim. Bunun dışında, hakaret, tehdit, silah gösterme ya da çekme veya araca ya da bir başkasına zarar verme gibi hiçbir olumsuz eylemim olmamıştır.

 

 

    Videoda görüldüğü gibi, İbrahim Akgül, eşinin kullandığı aracıyla ilçeye giderken, Sonay tarafından takip, taciz ve tahrik edilerek özel hayatı ihlal edilmiş; esinin yanında zor durumda bırakılmıştır. Adı geçen şahıs, imkânı varken olay yerini terk etmek yerine, tahriklerine devam etmeyi tercih etmiştir. Belediye meclis üyesi de olan Sonay, genç İbrahim Akgül' ü aracıyla izleyip tahrik etmekle kalmamış, akabinde de yalan bilgilerle provokasyon yapıp kurmaca bir Video çekip, bunu basına servis etmiştir.

 

 

      Kaçma fırsatı olmadığını ifade eden şahıs, tahriklerinin devamında olay yerinden kolayca uzaklaşmış, bunu da kendi video kaydıyla kanıtlamıştır. Olay yerinden gidebilme fırsatı varken asılsız iddialarla insanları karalamaya ve iftira atmaya sebep olmayı ve şov yapmayı tercih ettiği aşikardır.

 

      Kaldı ki olay anında yanımda olmayan, evimin önünde iki gündür park halinde ve camları buz tutmuş aracımda bulunan taşıma ruhsatlı silahımla nasıl ateş etmiş olabilirim? Ve yine kaldı ki, görevli jandarma ile evime gelerek onlara bizzat kendim, iki gündür açılmayan aracımdaki ruhsatlı silahımı verdim. Günlerdir aracımda olan tabancayla nasıl bu şahsın aracını kurşunlamış olabileceğimin takdirini aklı başında olan insanlara bırakıyorum. Kaldı ki, onca video kaydı yapan şahsın tek bir kurşun ya da taş izi gösterememesi olayın kurgu olduğunun kanıtı niteliğindedir.

 

Olayda ne şahsın darp edilmesi ne aracın taşlanması ne de kurşunlama veya alıkoyma gibi bir olay söz konusu değildir.

 

Olayın, Sonay isimli şahıs tarafından etik dışı davranışlarla siyasi malzeme elde etmek maksadıyla kasten ve tahrik etmek için yapıldığı kati suretle bellidir. Oysa bizim ilçemiz bu tür siyasi kumpaslara, kurmaca hikayelere yabancıdır. İlçe halkının muhabbetini bu tür alışılmadık siyasi oyunlarla hiç kimsenin bozmasına da izin vermeyeceğimiz bilinmelidir.

 

Bu olayda mağduru oynayan şahsın daha önce de ilçede benzer şekilde, ahlaki olmayan olaylardan dolayı sık sık şikâyet edildiği gerekli kurumlardaki kayıtlardan bilinmektedir.

 

Videodaki ses kaydında Sonay isimli şahsın cümleleri tamamlayamaması ve panik halinde olmaması, normal bir insan davranışıyla uyuşmadığı gibi boş boş bakışları ve tepkisizliği, bir yabancı madde kullandığı düşüncesini de akla getirmektedir. Videonun özellikle 4:30 zamanından sonrası dikkatlice izlenilmelidir.

 

Kaldi ki videonun kesilip birleştirilmiş olarak yayınlanması da videonun kurmaca olduğunun kanıtı niteliğindedir.

 

Bu olayın asla siyasi hiçbir bağı yoktur.

 

Ayrıca ne şahsım ne de sahip olduğum şirketimin belediyeden almış olduğu bir ihale söz konusu olmadığı gibi kurumun yapmış olduğu böyle bir ihale de yoktur. Aslında, ihale iddiası benim değil, olayda adı geçen İbrahim Akgül ile ilişkilendirilmeye çalışılmış olup, bunun da gerçekle ilgisi bulunmamaktadır. Bu konudaki açıklamanın ilgilileri tarafından yapılacaktır.

 

Hakkımda yalan yanlış, iftira dolu asılsız haberler yaparak kişilik haklarıma saldırıda bulunan ve şahsımı karalayan haberleri yayınlayan tüm yayın organlarının da gerekli özrü ve düzeltmeyi yapacaklarını, basın etik ilkeleri gereği beklemekteyim.

 

 

Ben ciddi sayıda personel çalıştırarak istihdam sağlayıp ihracat yapan ve ülke ekonomisine elinden geldiğince katkı sağlayan bir iş adamıyım.

 

Bu haberleri okuyan ve tedarikçileri olduğumuz firma sahipleri bile şaşkınlık içerisinde arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmeleri, iş hayatımızı da etkileyebilecek bir durum olduğundan ivedi bir şekilde gerekli özrün ve düzeltmenin yapılmasını talep etmek bir yurttaş olarak hakkimdir.

 

Adli makamlarca zaten adli soruşturma devam etmekte olup, yaptığım şikayetlerim sonucunda hakikatin ortaya çıkacağından hiçbir kuşkum yoktur. Sonay isimli şahsın, tarafımdan aracını kurşunladığımı, taşladığımı ve hakkımdaki yolsuzluk iddialarını kanıtlayabildiğinde, istifa edecek kadar cesurum. İspatlayamadığı takdirde, aynı cesareti karşı taraftan bekliyorum.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur..

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Kurşunlama, olayı, iddiaları, hakkında, konuştular,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı