301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Mart 2018 - Perşembe 18:30 Bu haber 4177 kez okundu
 
TOSYA PİRİNCİ TESCİLLENDİ
Komşu ilçe Tosya’nın 2012 yılında "Tosya Pirinci"ne coğrafi işaret almak için Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvurusu uygun görüldü.
Tosya Haberi


2012 yılında Tosya Kaymakamlığı, Tosya Belediyesi ve Ziraat Odası Başkanlığı tarafından "Tosya Pirinci"ne coğrafi işaret almak için Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvuru uygun görüldü.

 

Tosya Pirinci Coğrafi İşaret başvurusu ilanı Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından çıkartılan 3 Nisan 2017 Tarihli ve 2 Sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni'nde ve 2 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, yatırım programına alınan baraj ve göletlerin tamamlanması, tarım arazilerinin toplulaştırma çalışmalarına hız verilmesiyle birlikte 2.500 dekarda 1.500 ton üretimi yapılan Tosya Sarıkılçık Pirincinin ekim alanını 6.000 dekara çıkartmayı, üretim miktarını da 3.000 tona yükseltilmeyi hedeflediklerini ifade etti.

 

Tosya’nın pirinciyle daha çok gündemde olacağını belirten Kaymakam Pişkin, Tosya’nın sadece kapısıyla, telasıyla ve bıçkısıyla değil pirinciyle de önemli bir marka değeri daha bünyesine katmakta olduğunu vurguladı.

 

Haber: Ozan Acar - İHlas Haber Ajansı(İHA) KARGI

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: TOSYA, PİRİNCİ, TESCİLLENDİ,
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı