301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2014 - Cuma 10:06 Bu haber 8655 kez okundu
 
Tosya Devlet Hastanesi'nin Açılışı Bakan Müezzinoğlu Tarafından Yapıldı
Sağlık Bakanlığı tarafından Tosya ilçesine yaptırılan 75 Yataklı Tosya İlçe Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen’de katıldı.
Tosya Haberi


Hastane bahçesinde Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, milletvekilleri tarafından karşılanan Bakan Müezzinoğlu daha sonra konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıktı. Bakan Müezzinoğlu, “Biz, nereye gidiyorsak bereket götürüyoruz. Biz, millet olarak matematik medeniyetinin değil, rahmet ve bereket medeniyetinin mensuplarıyız. Onun için bu hastaneler geliyor. Onun için bu yollar yapılıyor. Onun için Türkiye büyüyor. Onun için Türkiye’ye artık hazmetmekte zorlananlar var. Onun için Türkiye’nin istikrarını bozmak istiyorlar. Onun için Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olanlar var. Onun için daha çağdaş, daha modern şehir hastanelerini yapmamızdan rahatsız olanlar var. Üçüncü havaalanlarını, boğaz köprülerini ve 2023 hedeflerine ulaşmamızdan rahatsız olanlar var. Ama rahatsız olanlar şunu çok iyi bilsinler ki, 2001’de AK Parti’yi kurduğumuzda Recep Tayyip Erdoğan bir cümle söyledi; ‘Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Müezzinoğlu ile beraberindekiler, Tosya Devlet Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra Bakan Müezzinoğlu, hastane binasını gezdi. Burada personelle de görüşen Bakan Müezzinoğlu, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Müezzinoğlu, Acil Servis birimine giderek tansiyonunu da ölçtürmeyi ihmal etmedi.


BAŞKAN ZEKİ ŞEN, BAKAN MÜEZZİNOĞLU'NU KARGI'YA DAVET ETTİ

Açılışın ardından kendisi için verilen yemeğe katılan Bakan Müezzinoğlu burada Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen’le sohbet etti. İlçede yapımına devam edilen Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi hakkında Başkan Şen’den bilgi alan Bakan Müezzinoğlu, hastanenin yapımından sonrada Kargı’ya gerekli desteği vereceklerini belirtti.

Başkan Zeki Şen, hastane’nin açılış töreni için Bakan Müezzinoğlu’nu ilçeye davet ederek, ilçe için böylesine büyük bir yatırımın hizmete açılmasında kendilerini de aralarında görmekten onur duyacakları dile getirdi. Bakan Müezzinoğlu yaklaşık olarak 6 sonra tamamlanması planlanan Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesi’nin açılışında bulunmak istediğini, programının da uygun olması durumunda açılış törenine katılacağını belirterek, Başkan Zeki Şen’e ‘’Tüm Kargı’lı hemşerilerime sevgi,saygı ve muhabbetlerimi iletin’’ dedi.

Haber ve Fotoğraf: Ozan Acar

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Ozan Acar
 
Etiketler: Sağlık, Bakanlığı, tarafından, Tosya, ilçesine, yaptırılan, 75, Yataklı, Tosya,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı