301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
26 Ağustos 2015 - Çarşamba 15:08 Bu yazı 5704 kez okundu
 
SAHİ NE OLDU BU KAVŞAK SORUNU?
Ozan Acar
ozanacar@hotmail.com.tr
 
 

Dün akşam saatlerinde Kargı kavşağında meydana gelen kazada aynı araçta bulunan 2 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi ise yaralanmıştı. Yaralı sürücünün de ilerleyen saatlerde hayatını kaybettiği bilgisi ulaştı.

Kavşak hakkında artık ne denilir bilmiyoruz, biz yazmaktan bıktık, yetkililer hala sessiz. BİMER’e yapılan sayısız şikayetlere de Karayolları Bölge Müdürlüğü'nden hala ‘Sürücü hatalarından kaynaklandığı düşünülmektedir’’ cevabı verilmeye devam ediliyor.

Biz kavşak sorununu ne yazık ki kazadan kazaya hatırlıyoruz. Ama en azından kazalarda aklımıza geliyor kavşağın eksiklikleri. Yetkililer ise ne kazalarda ne kaza sonrasında kavşak ile ilgili bir şey söylemekten çekiniyor.

 

İLÇE TRAFİK KOMİSYONU SESSİZ

Daha geçtiğimiz aylarda iki gün art arda meydana gelen ölümlü kazanın ardından kavşak ile ilgili neler yapılıyor diye araştırdık. İlçe trafik komisyonun kavşak için toplanma kararı aldığını öğrendik.  Komisyon başkanı olarak Kargı Kaymakamı sayın Ali Erdoğan beyi ziyaret ederek konu hakkında toplantıda ne gibi çözüm arayacaklarını sorduk. Her kazada gözlemlediğimiz eksiklikleri de kendisine ilettik ve not aldı. Sayın kaymakamımızın açıklamalarını da haberimizle sizlere aktardık.

Ancak ne ilginçtir ki ilçemizin şuanda en önemli sorunlarının başında yer alan yılda onlarca kişinin öldüğü bu sorunla ilgili ne toplantı esnasında ne de sonrasında trafik komisyonunun aldığı veya almayı düşündüğü tedbirleri ile ilgili hiçbir bilgi, her zaman olduğu gibi basınla paylaşılmadı. Çevre ilçelerimizde bu toplantı ve kararları basınla paylaşılırken ilçemizde bu bilgileri gizleme gereği duyuluyor. Dolayısıyla halkın bilgi edinmesinin önüne geçiliyor.

 

KAVŞAK ZİFİRİ KARANLIK

Dün kaza sonrasında kaza mahallinde çekim yaparken polis ekiplerinin zorlu çalışmalarına şahit olduk. Hiçbir ışıklandırmanın olmadığı, zifiri karanlığın hakim olduğu kavşakta polis ekipleri fenerler yardımıyla fren izi ve kazaya ait izler aradılar. Ekipler gerekli önemleri alsa da, orada incelemeler sırasında ikinci bir kaza beklide şans eseri yaşanmadı. Haberimize ait videoda da kavşak ve çevresinin ne kadar karanlık olduğu belli oluyor. Kavşakta ışıklandırılma yapılsa, karşıdan gelen sürücü kavşaktan araç geldiğini görerek daha dikkatli ve yavaş kavşağa girmeyi düşünecek. Ancak bu eksiklikte diğerleri gibi halen giderilmedi.

 

İLÇE SİYASETÇİLERİ SUSKUN

İlçemizde bu soruna da siyasetçiler sessiz kalıyor. Hiçbir siyasetçinin bugüne kadar bu sorunu gündeme getirdiğini duymadık, görmedik, şahit olmadık.

Sorun sadece bir partide değil. Bugün iktidar olmasa da Çorum’u 3 milletvekili ile temsil eden Ak Parti bu sorun hakkında hiçbir açıklama yapma gereği duymazken, İlçede ki diğer muhalefet partileri MHP ve CHP'de buna suskun ve seyirci kalarak hataya ortak oluyorlar. Siyasi partileri maalesef sadece seçim zamanları sahada görüyoruz. Birde açılışlarda kutlamalarda..

Şimdi erken seçim kararı alındığına göre Kargı bu fırsatı iyi değerlendirmelidir. İlçede ki siyasetçilerimizden ricamızdır bu kavşak sorununu daha fazla can almadan ne olur çözün.

Ozan Acar


 
Etiketler: SAHİ, NE, OLDU, KAVŞAK, SORUNU
Yorumlar
Kargı Gazetesi

Ulusal Gazeteler
Haber Yazılımı